Чернігів — у п’ятірці найбезпечніших українських міст, інформують у секторі комунікації поліції Чернігівської області.
Підвищення рівня безпеки громадян стало закономірним результатом стабільної роботи поліції Чернігова з охорони публічного порядку, розкриття злочинів та проведення комплексу профілактичних та превентивних заходів.
За кількістю кримінальних правопорушень, скоєних на 10 тисяч жителів, Чернігів увійшов до п’яти міст України, де громадяни почуваються найбезпечніше.
Згідно з даними Третього всеукраїнського муніципального опитування мешканців обласних центрів, проведеного на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (ІRI) та статистики щодо кількості кримінальних правопорушень, Чернігів посів четверте місце серед найбільш безпечних міст.
Підвищення рівня безпеки громадян стало закономірним результатом стабільної роботи поліції Чернігова з охорони публічного порядку, розкриття злочинів та проведення комплексу профілактичних та превентивних заходів. Також суттєву роль зіграло поглиблення співпраці поліції з громадськістю та активною частиною громади міста.
Як свідчить рейтинг безпечності обласних центрів України, оприлюднений Інститутом суспільно-економічних досліджень, найбільш безпечним обласним центром України визнано Хмельницький, далі за ним йдуть Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ.
Згідно із дослідженням, у 2016 році в Чернігові на 10 тисяч чоловік населення припадало 66 скоєних кримінальних правопорушень. Для порівняння — у Хмельницькому (2,2), Тернополі (41,4), Чернівцях (50), Івано-Франківську (163,7).
На позицію міста в рейтингу, крім кількість скоєних правопорушень, впливала також і думка городян щодо рівня власної безпеки. Тож відповідно до опитування, 54% чернігівців відчувають себе у безпеці, йдучи додому після настання темряви.